Valvesüsteemi hooldus

Valvesüsteemide hooldusteenus

Elektrooniliste valvesüsteemide hooldus ei ole küll erinevalt ATS süsteemide hooldusest Eestis kohustuslik, kuid mõistlik oleks ka siin hooldusleping ikkagi sõlmida.

Vaatamata sellele, et valvesüsteemide ehitamisel kasutatavad seadmed on üldiselt kvaliteetsed ja töökindlad, tuleb ka siin rikkeid ette ja meie praktikas on nii mõnigi kord hoolduse käigus avastatud rikkis andureid või muid süsteemi komponente, mille töökõlbmatusest süsteemi kasutajad teadlikud polnud.

Valvesüsteemide soovituslik hoolduse intervall on vähemalt kaks korda aastas. See sõltub paljuski ümbritsevast keskkonnast, kus seadmed asuvad. Näiteks tolmuses või niiskes keskkonnas asuvaid seadmeid on tõenäoliselt vaja puhastada ja hooldada tihedamini.

Peamine hooldamist vajav komponent on infrapuna liikumisandur, mis määrdumise korral muutub “tuimaks” või hakkab edastama valehäireid, ka magnetkontaktid “väsivad” aja jooksul, eriti metallustel kasutatavad ja ka neist saavad valehäireallikad. Oluline on jälgida akude jääkmahtuvust ja vajadusel akud asendada, regulaarne side kontroll ja kasutajakoodide korrastamine käib samuti asja juurde.

Vaatamata valvefirmade tohutule survele tellida nii valveteenus kui hooldusteenus ühelt ettevõttelt, näevad teadlikumad kliendid siin mitmeid riske ja on teinud mõistliku otsuse need teenused lahku lüüa. Meie soovitame kindlasti objekti tehnilise valve korral valvefirma ja hooldusfirma valida erinevad. Elu näitab, et niiviisi saavad mõlemad teenused kvaliteetsemad.