Läbipääsusüsteemid

salalux_läbipääsusüsteemid

Kui teil on väärt mõte äriprotsessi efektiivsuse suurendamiseks analüüsida ja korraldada inimeste või tehnika liikumist oma ärimajas, tootmishoones või territooriumil, siis võtke meiega ühendust ja arutame neid asju, meie kogemus ja teie soovid saavad kindlasti parimal võimalikul viisil hästi toimivaks lahenduseks vormitud.

Läbipääsusüsteemid on uste ja väravate automaatika süsteemid, mida juhitakse koodi sisestamisega, uksekaardiga või biomeetrilise infoga. Süsteem võimaldab jälgida ja korraldada uste ja väravate avamist, läbipääsu õigused saab siduda töötajate tööaegadega.

Süsteemis kirjeldatud liikumisõigust omavad isikud saavad takistamatult kulgeda läbi kümnete tavaolekus lukustatud uste või sõita autoga läbi suletud tõkkepuude, mis just õigel hetkel avanevad. Süsteem registreerib kõik liikumised andmebaasi ning võimaldab hilisemat läbipääsusündmuste statistikate ja raportite genereerimist. Tõsisemate süsteemide puhul töötab see kõik nii statsionaarselt kui ka On-Line rezhiimis, kus mitmes erinevas geograafilises asukohas asuvaid ettevõtte hoonete ja territooriumite süsteeme juhitakse ühest keskusest, süsteemi osad on ühendatud interneti kaudu.

Mõistlik on läbipääsusüsteem siduda fonosüsteemide, valvesüsteemide, liftijuhtimise või mõne muu automaatikaga, niiviisi saab turvakoode ja kasutajakaarte hallata ühest haldustarkvarast ja paralleeltegevuste tõttu tekkida võivaid eksimusi saab vältida.

Läbipääsusüsteemiga on tihedalt seotud ka tööajaarvestussüsteem, siinkohal aga üldiselt standardlahendused puuduvad, sest olenevalt ettevõtete kodukorrast, palgasüsteemist või riigi seadusandlusest on peaaegu iga olukord ainulaadne ja seetõttu saab toimiva tööajaarvestussüsteemi ehitada ainult nii öelda rätsepatööna.

  • Meie praktika
   Julgeme pidada ennast Eesti üheks kõige kogenumaks läbipääsusüsteemide ehitajaks ja hooldajaks, nimelt on meie ehitatud ja meie hooldada tõenäoliselt Eesti kaks kõige võimsamat ühtses süsteemis töötavat läbipääsusüsteemi nii kontrollitavate uste kui kasutajate arvu poolest. Need kaks vägevat süsteemi on Elioni ja Eesti Raudtee omad.
  • Kogemused
   Aastate jooksul oleme selgeks saanud, et suurte süsteemide ehitamiseks sobivat tehnikat pakkuvaid firmasid on maailmas üksikuid, seni kuni uste arvu mõõdetakse kümnetega ja kasutajaid sadadega, on kõik ilus, niipea kui erinevate õigustega kasutajaid on tuhandeid ja kontrollitavaid uksi sadu ja sadu, tekib laviinina küsimusi ja lahendamist vajavaid erijuhte. Siis selgub, et valdav osa turul pakutavatest läbipääsusüsteemidest ei sobi nii võimsateks lahendusteks. Tinglikult võib öelda, et rõhuasetus läbipääsusüsteemilt kandub andmete haldussüsteemile.
  • Tehnika
   Meie oleme suured süsteemid üles ehitanud Hardmeier OÜ poolt toodetud seadmete baasil ja olgugi, et tegu pole kaugeltki täiusliku tehnikaga, on see siiski hetkel üks parim saada olev. Riistvara kohta võib öelda, et enam-vähem korralik, samas haldustarkvara arenduses on veel väga pikk tee käia mugava ja töökindla kasutajaliidese saavutamiseks. Pisemate süsteemide ehitamiseks oleme kasutanud ka valvetehnika tootjate poolt, näiteks Paradox, pakutavaid valvesüsteemidega integreeritud lahendusi.
  • Arengud
   Viimased arengud läbipääsusüsteemide osas liiguvad selgelt integreeritud lahenduste suunas, kus sõltumatud tarkvaraarendajad toodavad kaasaegset, klientide vajadustest lähtuvat haldustarkvara, mis on sobilik koostööks erinevate riistvara tootjate uksekontrolleritega või kaardilugejatega. Meie heaks koostööpartneriks on üks selle ala tõsine arendaja Eestis – Proxmaster OÜ.

Tekkis huvi - võta ühendust!