Analoogvideo

Klientidele, kellel on vaja jälgida territooriumil ja ruumides toimuvat, pakume digitaalseid videovalvesüsteeme, kus valvekaamera pildid salvestatakse digitaasalvesti kõvakettale. Kaamerate pilte ning varasemaid salvestusi on kõige mugavam jälgida arvutitöökohalt üle arvutivõrgu. See omadus võimaldab luua süsteeme, kus jälgimistöökoha ja muude komponentide asukohad ei oma olulist tähtsust. Oluline on vaid töökindel võrguühendus süsteemi erinevate komponentide vahel. Lihtme on luua mitu töökohta samaaegseks tööks.

Tänapäeva videolahendusi ehitatakse kas analoogkaamerate ja digisalvesti baasil või IP kaamerate ja võrgusalvesti baasil.

Videovalve süsteemid koosnevad reeglina:

Spetsiaalsest kaablivõrgust (vajadusel koos aktiivseadmetega signaalide ülekandmiseks pikema vahemaa taha)

Jälgimiskaameratest(nimetatakse ka turvakaamerad)

Videokeskusest(digitaalsalvesti koos jälgimisseadmetega)

vajadusel ka süstemi juhtseadmetest (juhtsõrmistikud, arvutitöökohad, kontrollerid jne)

Tänapäevased digitaalsalvestid on spetsiifilised arvutid, mis võimaldavad salvestada samaegselt 4 kuni 32 kaamera videopilti. Suuremate süsteemide jaoks on ka suurema kaamerate arvuga seadmed. Arvutus- ja tarkvatarehnika arenedes suurenevad jätkuvalt sarnaste investeeringute eest saadavad salvestusmahud ja tehnilised võimalused.

Tänapäevased jälgimiskaamerad on enamasti kas värvikaamerad või nn. öö/päev kaamerad, mis hämaras lülituvad must-valgesse režiimi ja piisava valgustuse korral tagasi värvireziimi.

Hea videosalvestuse saamiseks peaks valima omavahel kokkusobivad süsteemi komponendid. Oluline roll on alati kaamera, objektiivi ja salvesti kvaliteedil, samuti on tähtis mitte kasutada töökindla süsteemi komplekteerimisel ebakvaliteetseid kaableid, pistikuid, toiteplokke ja muid lisatarvikuid, kuna nede arvel kokku hoides kannatab süsteemi eluiga ja videosignaali kvaliteet.

Kuna iga konkreetse videovalve süsteemi konfiguratsioon sõltub väga mitmetest erinevatest teguritest ning kliendi soovidest, siis teile sobiva süsteemi koostamiseks konsulteerige meie projektijuhtidega, kes aitavad teil valida sobivaima süsteemi parima hinnaga.